GASTONOVO

stránky o veteránech a tak...

Úvod GAZ-6684 GAZ-6676 GAZ-69-68 UAZ-3151
Úvod / ČZ-125 / Renovace

Motocykl ČZ 125

Průběh renovace

První start! (2.3.2008)

Tak jsem dnes motorku zkompletoval a trochu seřídil. A pak - poprvé po letech nastartoval... :-)

Faktem je, že na ní ještě bude dost práce - seřídit zapalování, spojka nevystavuje tak jak má, doplnit oleje, ... A pak na technickou. Ale hned je to veselejší, když motor vrčí.


Renovace přilby (28.2.2008)

Abych měl i stylovou přilbu, koupil jsem si v Excaliburu soupravu regulovčíka a z ní použil přilbu. Postupně jsem ji upravil do civilní podoby. Byl to totiž asi jediný způsob, jak získat stylovou přilbu velikosti 60! No a výsledek vidíte...


Dokončení elektroinstalace (29.9.2007)

Dneska jsem motorku provizorně smontoval, i když stále ne kompletně. Když jsem ji přivezl domů, byla údajně pojízdná. Ale teď o tom začínám pochybovat... Elektronistalace byla zapojena dosti zajímavým způsobem (údajně protože se vybíjela baterka díky poruše regulačního relé). Pod sedlem byl dodělán vypínač a svorkovnice, kde byly dráty do sebe zapojeny zcela odlišně oproti schématu od výrobce. Vše jsem uvedl do původního stavu.

Je fakt, že regulátor napětí jsem zatím nezkoušel, ale pokud nebude funkční, nahradím ho elektronickým. Drobné zásahy jsem musel udělat i kolem zapalování... Byly prohozeny vodiče na svorkách 51 a 61 (nevím, jaký to má vliv, ale každopádně teď je to správně). Dále jsem musel nahradit vodič u odrušovacího kondenzátoru, který byl v podstatě bez izolace.

Lak na motocyklu je z části původní, z části renovovaný. Nádrž, kastlíky a hlava jsou nově nastříkány do černé. Když jsem motorku přivezl, byly tyto díly červené, což vypadalo podivně... Lak není nic moc, ale (jak jsem již psal) jedná se o provizorní stav. Už mám koupenou jinou nádrž, která půjde do chromu a vůbec - vše mám v plánu dát do historicky původního stavu. Ale až časem... Zatím mi bude stačit když to bude jezdit a bude to mít technickou... :-)


Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Pátek 14. června 2024

Menu

Oblíbené odkazy

Vyhledávání

TOPlist

Počítadlo od 1.1.2011

TOPlist

Jazyk / Language


English (EN)
Deutsch (DE)
Український (UA)

Antispam.er.cz
Vložit komentář

Jméno*:

E-mail:

http://

  **01 **02 **03 **04 **05 **06 **07 **08 **09 **10 

Komentář*:

Napiš číslici jedna:
Přehled komentářů

Zatím nikdo nepřidal komentář. Můžeš být první...